“Başiskele’de istihdama yönelik projeler geliştireceğiz”

Cumhur İttifakı AK Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Yasin Özlü, Başiskele ilçe sınırları içinde faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin önemli fabrikalarını ziyaret etti.

Yasin Özlü, yaptığı ziyaretlerde fabrika sahipleri ve işçileriyle bir araya gelerek onlarla sohbet etti, bazı fabrikalarda ise işçilerle beraber çalıştı.

Yasin Özlü, Türkiye’nin bilinen markalarından Başiskele’ye değer katan Özcan Pişmaniye, Sar Cam, Gemont ve Ekaldes Aydınlatma firmalarını ziyaret ederek, çalışmalar ve yapılan işler hakkında bilgiler aldı.

Özcan Pişmaniye’nin Karadenizliler Mahallesi’ndeki tesislerinde emekçilerle keyifli vakitler geçiren Yasin Özlü, pişmaniye çekti ve ardından pişmaniyelerin tadına baktı.

Özlü, Başiskele’nin diğer önemli markalarından Sar Cam’ın, cam işleme tesislerini gezdi. Avrupa standartlarında üretim yapılan fabrikada çalışan işçiler ile sohbet eden Özlü, işverenlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlçenin önemli sanayi kuruluşlarından GEMONT’un fabrika binasını da ziyaret eden Özlü, fabrika müdürü Mehmet Mutlu’dan çalışmalara ilişkin bilgiler edindi, işçilerle hasbihal ettik.

Başkan Adayı Yasin Özlü son olarak, çok sayıda Başiskeleli’ye istihdam imkânı sağlayan ve Kocaeli’ye önemli yatırımlar yapan Ekaldes Aydınlatma fabrikasını gezdi. Fabrika yönetimi ile görüşen Özlü, daha sonra üretim alanlarını gezerek helal rızık için alın teri döken emekçileriyle hasbihal etti.

Cumhur İttifakı AK Parti Başiskele Belediye Başkanı Adayı Yasin Özlü, yaptığı fabrika ziyaretlerinde Başiskele Belediyesi bünyesinde işçi ve işvereni bir araya getirecek istihdam merkezi projesinden bahsederek “Başiskele’de istihdama yönelik projeler geliştireceğiz. İstihdam Merkezi projemiz ile işveren ile iş arayanları buluşturacağız.” dedi.

Yasin Özlü, Başiskele’de faaliyetlerini sürdüren fabrikaların, atölyelerin üretim, ithalat ve ihracatlarında ve istihdamın gelişmesine her zaman destekçi olacaklarını da sözlerine ekledi.