“Bahçecik, AK Partimiz’in Muhkem Kalesidir”


Cumhur İttifakı ve AK Parti Başiskele Belediye Başkanı Adayı  Yasin Özlü, Bahçecik halkının İstiklal Savaşı’ndan beri kirli oyunlara, şer ittifaklarına dur dediğini, düşmanın kirli oyunlarını bozduğunu söyleyerek, “Bahçecik bugün de AK Partimiz’in muhkem kalesidir.” dedi. 

SKM Programı kapsamında Bahçecik Merkez Cami önünde mahalle buluşması gerçekleştiren Yasin Özlü, mehter takımı eşliğinde ve halkın yoğun tezahüratlarıyla karşılandı. Yüzlerce Bahçecikli’nin yoğun katılım gösterdiği programa Yasin Özlü ile beraber AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral ve Yönetimi, MHP Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın ve Yönetimi tam kadro katıldılar.

Gençlerin coşkulu tezahüratlarıyla kürsüye çıkan Cumhur İttifakı Başkan Adayı Yasin Özlü, Bahçecik halkına seslendi.

“Kiminizin Yasin kardeşi, kiminizin Yasin abisi, en önemlisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emaneti olarak sizleri en içten şekilde selamlıyorum.” diyen Yasin Özlü, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başiskele Belediye Başkanı adayı olarak bana bu görevi verdiğinde, ‘Her gittiğin yerde benim selamımı ilet’ demişti. Birileri bundan rahatsız olmuş. O birileri, bizim için Cumhurbaşkanımızın selamı ile meydanlara inip gezebiliyorlar demiş. Eee kusura bakmayın sizin liderlerinizin selamı yoksa, Kandil’den haber verenlerin sözleriyle meydanlara sokaklara iniyorsanız, size söyleyecek söz bulamam. Elhamdulillah, Allah bana Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bana siyaset yapmayı nasip etti.” diye konuştu.

“GENÇLİK KOLLARI’NDAN BERİ BU TEŞKİLATIN NEFERİYİM”

AK Parti Gençlik Kolları’ndan beri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı davanın bir neferi olduğunu ifade eden Yasin Özlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben Başiskele’de doğdum, burada büyüdüm. Bu toprakların evladıyım. Ben sizin karşınızda Belediye Başkanı Adayı olarak konuşursam, Başiskeleli olduğum için, bu topraklarda yetiştiğim için, en önemlisi AK Parti Gençlik Kolları’ndan beri Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı davanın bir neferi olduğum için buradayım.

Biz hiçbir zaman başka mahallede doğup, başka mahallede siyaset yaparak gelip burada fitne üretmedik. Hiçbir zaman bu mahalleden ayrılmadık. Siyaset ve belediyecilik hayatımızda hep sizin yanınızda olduk, hep sizin gözünüzün önünde olduk. 15 yıldır hem siyasette hem belediyecilikte birçok sınavdan geçerek karşınıza çıktık. Sınavdan geçmediğimiz hiçbir konuda kendimizi başarılı saymadık, saymıyoruz da. Şimdi yeni bir sınav için yola çıktık. Allah’ın izniyle tüm hemşehrilerimizle beraber biz bu sınavdan başarılı bir şekilde çıkacağız.

“BAHÇECİK, TARİHTEN BERİ ŞER İTTİFAKLARINA ‘DUR’ DEDİ”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu öncesi Milli Mücadele döneminde düşmana karşı Bahçecik halkının gösterdiği üstün başarıları hatırlatan Yasin Özlü, “Bahçecik, AK Partimiz’in muhkem kalesidir. Bahçecik ve Bahçecikli bizim her zaman destekçimiz. Her zaman Türkiye’nin yanında, güçlü Türkiye’den yana, hatta İstiklal Harbimiz’den beri kalemiz. Bahçecikli her zaman Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durdu ve bu toprakların yiğit evlatları ataları gibi Milli Mücadelemiz’den beri her zaman yanında durdu, kirli oyunlara, şer ittifaklarına dur demiş onlara geçit vermemişlerdir.” diye konuştu.

“BU SEÇİM TÜRKİYE’NİN BEKASI VE İSTİKRARI İÇİN ÖNEMLİ”

Yasin Özlü, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin bir yerel seçimden öte Türkiye’nin beka seçimi olduğunu söyleyerek, “Önümüzdeki seçim her ne kadar yerel bir seçim olsa da, bu seçim bazı kirli ittifaklar dolayısıyla Türkiye’nin bekasının, istikrarının da oylanacağı bir seçim haline dönüştü. Bu seçimde birbirine benzemeyen, hiç birbiri ile alakası, ilgisi olmayan, projesi olmayan insanlar bir araya gelip, seçimlerde AK Parti’nin oyunu, Recep Tayyip Erdoğan’ın oyunu nasıl aşağıya çekebiliriz, sabah akşam bunun için çalışıyorlar. Bunun için fitne üretiyorlar. Biz buna müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI’NA LAYIK BİR BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM”

Cumhur İttifakı’nın önemini burada yaptığı konuşmada da dile getiren Cumhur İttifakı Başkan Adayı Yasin Özlü, “15 Temmuz’dan itibaren başlayan ve 24 Haziran seçimlerinde AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli önderliğinde kurulan Cumhur İttifakı, Türkiye’nin bekası ve geleceği için kuruldu. Bizler de bu ittifakın adayı olarak inşallah belediye başkanı olursak bu ittifakı sürdürerek memleketimize, milletimize ve siz değerli hemşehrilerimize layıkıyla hizmet edeceğiz ve bu ittifaka layık olmaya çalışacağız.” dedi.

“15 YILLIK BELEDİYECİLİK DENEYİMİM VAR”

Yasin Özlü, 15 yıldır belediyecilik deneyimi olduğunu söyleyerek AK Parti’nin belediyecilik anlayışından bahsederek konuşmasını şöyle devem ettirdi:

“Bizler bu işi iyi yapanların yanında çalıştık. Bu iş için kendimizi hazırladık ve ilçemize hizmet etmek için yola çıktık. AK Parti Belediyeciliği ile birlikte ülkemizde çöplerin, suların konuşulmadığı, daha çok insan odaklı, sosyal ve kültürel, daha çok vatandaşın mikro ihtiyaçların karşılandığı bir belediyecilik anlayışı artık konuşulmaya başlandı. Bunu halk yaptı sizler yaptı. Bunu sizler Sayın Cumhurbaşkanımızı ve bizi destekleyerek bugüne dek yaptınız. Yarın da belediyeciliğin en güzel örneklerini yine hep birlikte burada biz yapacağız.”

“GÖREVE BAŞLAMADAN HALKIMIZIN SORUNUNU ÇÖZDÜK”

Kullar’da imar sorununu daha göreve başlamadan çözdüklerini vurgulayan Yasin Özlü, “Birileri gazetelere bugün bir röportaj vermiş ve demiş ki Kullar’ın bu imar sorununu çözeceğini söylemiş. Biz onu da yaptık. Kullar’ın imar sorununu çözdük. Onun haberi bile yok. Biz inşallah Başiskelemiz’e daha çok şeyler kazandırarak değerine değer katacağız. Biz ilçemizde dün yapılanlara sahip çıkarken, yarın yapılacak olanları da hep birlikte sizlerle inşa edeceğiz. Çünkü biz buranın evladıyız. Bizim Başiskele ile gönül bağımız bir siyasetçi, bir belediye başkanlığı bağı değil. Biz dedelerimizin, atalarımızın, babalarımızın, gönül dostlarımızın, hemşehrilerimizin gönül bağı ile bu yola çıktık.” diye konuştu.

Cumhur İttifakı Başkan Adayı Yasin Özlü, 31 Mart’ta sandıklara sahip çıkıp Cumhur İttifakı’na en büyük desteği yine Başiskele’den vereceklerini söyleyerek sözlerini sona erdirdi.