Başkan Özlü´nün 2021 Yılı Mesajı

Yeni umutlarla ve heyecanlarla yepyeni bir yılı karşılamaya hazırlanıyoruz. 2020 hem ülkemiz hem tüm dünya adına zorlu geçen bir yıl oldu. Salgın hastalıkla, doğal afetlerle, iç ve dış mücadelelerle geçen zorlu bir yılı geride bırakıyoruz.

Tüm dünya olarak geçirdiğimiz pandemi süreci bize ve hayatımıza yeni bir normal kazandırdı. Bu yeni normal, Ramazan ve Kurban Bayramlarımızda olduğu gibi yeni yılımızı da evlerimizde karşılamamız anlamına geliyor. Yeni yılda büyük mücadelelerle, zahmetlerle bu süreci atlatmaya çalışırken; mücadeleye el birliğiyle devam ederek, tam manasıyla normal bir hayata geçebileceğimize inanıyorum.

Ülkece tedbirlere azami derecede uymamız, bu süreci en hızlı şekilde atlatabilmemiz için önem arz ediyor. Yeni yılın, yeni müjdesi olan aşı sadece ülkemiz için değil bütün dünya için önemli ve büyük bir müjde. Türk bilim insanlarının da çalışmalarda yaptığı büyük katkı 83 milyonluk bir aile olarak hepimizi onurlandırdı; fakat hâlâ maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak zorundayız. Yılbaşını evlerimizde, yalnızca ev ahalisiyle birlikte geçirerek kendimizi ve tüm sevdiklerimizi korumamız gerekiyor. 2021 yılının sağlıkla güzel olmasının bu kurallara uymamıza bağlı olduğunu unutmayalım.

2020 yılından aldığımız en önemli ders, sağlığın her şeyden daha önemli olduğu. Yeni yıl sevincimizi, heyecanımızı, iyi dileklerimizi sarılmadan, bir araya gelmeden paylaşabiliriz. Birbirimizi göremesek de göz göze bakamasak da birbirimizin sağlığından emin olmamız, her şeyden daha önemli.  

2020 yılı her anlamda zor bir yıl olmasına karşın, Başiskele olarak verimli bir yılı geride bırakıyoruz. Yol yapımlarından park ve bahçe bakımlarına, yeni spor tesislerimizden istihdam merkezlerimize kadar pek çok alanda Başiskele’miz için güzel işler yaptık. 2021 yılında da çalışmaya, hizmet etmeye ve güzel işler yapmaya devam edeceğiz.

Cenâb-ı Haktan niyazım 2021 yılının Başiskele’miz, Kocaeli’miz, Türkiye’miz ve tüm dünya için sağlıkla güzel bir yıl olmasıdır.

Hayırla, sağlıkla, nice güzel yıllar dilerim.

M. Yasin ÖZLÜ

Başiskele Belediye Başkanı