“Kültürel zenginliklerimize sahip çıkmalıyız”


AK Parti Başiskele Belediye Başkanı Adayı Yasin Özlü, Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen “Trabzon Tanıtım Günleri’ni” ziyaret etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından “Anadolu Kocaeli”de etkinlikleri kapsamında Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Trabzonlular Derneğinin destekleriyle düzenlenen “Trabzon Tanıtım Günleri” Açılış programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Trabzon ve Kocaeli’nin tanıtım filmlerinin gösteriminin ardından Akçaabat Belediyesi halk oyunları ekibinin Karadeniz yöresi folklor gösterileri büyük beğeni topladı.

Kocaeli Trabzonlular Derneği’ni organizasyondan dolayı tebrik eden  Yasin Özlü, fuar alanında stantları gezerek Trabzonlu komşularıyla sohbet etti, onlara destek verdi.

Stantlardan alışveriş de yapan Özlü, “Kültürel zenginliğin her rengini barındıran bu güzel organizasyona tüm hemşehrilerimizin katılımlarını tavsiye ediyorum. Kültürel değerlerimize ve zenginliklerimize mutlaka sahip çıkmalıyız. Başiskele’miz de bu kültürel değerlerimizin yaşatıldığı yerlerden birisi. Bu değerlerimizi ilçemizde yaşatmaya devam edeceğiz.” dedi.