Kuveyt İstanbul Başkonsolosu Almohammad Başiskele´de

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Kuveyt İstanbul Başkonsolosu Mohammad Fahad Musa Almohammad’i misafir etti.

Başiskele Kaymakamı İsmail Gültekin ile birlikte Kuveyt İstanbul Başkonsolosu Mohammad Fahad Musa Almohammad’i ve beraberindeki heyeti Başiskele Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda misafir eden Başkan Özlü, ziyaretlerinden dolayı misafirlerine memnuniyetlerini iletti.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başiskele konuşuldu. Son zamanlarda yapılan yatırımlarla Marmara Bölgesi’nin cazibe merkezi haline gelen Başiskele birçok ülkenin de dikkatini üzerine çekmeye devam ediyor. Çok sayıda etnik kökenden insanın da yaşamak için tercih ettiği Başiskele, doğal güzelliklerinin yanı sıra sosyal yapısıyla kültürün farklı renklerini içerisinde barındıran bir mozaik olarak cazibe merkezi oluyor. Dev yatırımlar sonrası Türkiye gündemine oturan Başiskele, dün de önemli bir misafire ev sahipliği yaptı.

TERMAL SICAK SUYU YERİNDE İNCELEDİ

Başkan Özlü, belediyede gerçekleştirilen görüşmeden sonra misafirleriyle birlikte Yeniköy Merkez Mahallesi’nde çıkarılan termal sıcak suyun bulunduğu alana gittiler. Sağlık turizmine büyük katkı sağlayacak termal sıcak su ile ilgili Kuveyt İstanbul Başkonsolosu  Musa Almohammad’e bilgiler veren Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, ilçeye kazandırılacak Günübirlik Termal Tesisi Projesi’ni anlattı.

Başkonsolos Musa Almohammad ve beraberindeki heyet, Türkiye’de az sayıdaki kaplıca sularında bulunan bir özelliğe sahip PH Değeri 9.1 olan ve 57 °C sıcaklığındaki jeotermal kaynak suyu test ettiler.

GEMİ İMALAT İŞLETMELERİNE ZİYARET

Başkan Özlü, daha sonra Başkonsolos Almohammad ve beraberindeki heyet ile birlikte Kocaeli Serbest Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdüren Limaş Liman İşletmeciliği A.Ş başta olmak üzere birçok gemi imalat işletmelerini ziyaret ettiler.