YENİ DÖNEMDE DEĞİŞİM VE GELİŞİMİN YENİ ADRESİ KULLAR OLACAK


Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Cumhur İttifakı AK Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Yasin Özlü ile birlikte Başiskele’de esnaf ziyaretlerinde bulundu ve Başiskeleli komşularıyla hasbihal etti.

Cumhur İttifakı Başiskele İlçe SKM Programları kapsamında Başiskele’yi adım adım gezen Yasin Özlü, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ile birlikte Yeşilyurt Mahallesi’nde esnaf ziyareti yaparak seçimler öncesi esnaftan destek istediler. AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, MHP Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın, AK Parti Başiskele İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melih Özkaraaslan ve meclis üyesi adaylarının da eşlik ettiği programda mahalle esnafını tek tek dolaşarak hayırlı işler dileklerinde bulunuldu.

Yeşilyurt Mahallesi’ndeki esnaf ziyaretinin ardından Mehmetağa Mahallesi’ne Fikri Işık ile beraber geçen Yasin Özlü, Kullar Kent Meydanı Kafeteryası’nda vatandaşlarla buluştu. Yoğun katılımın olduğu programda ilk olarak MHP Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın kısa bir konuşma yaptı.

15 Temmuz öncesini ve sonrasını ayırt ettiklerini ifade eden Serkan Günaydın, “Başiskele’de Cumhur İttifakı’nın başarılı bir şekilde geçmesi için elimizden gelen gayret ve sizlerin de desteğiyle Yasin Başkanımızı Başiskele Belediye Başkanı yaparak gönül belediyeciliği anlayışıyla üretken belediyecilik ve tarafsız hizmet anlayışıyla hizmet edeceğiz.” dedi.

YASİN ÖZLÜ: KULLAR’IN İMAR SORUNUNU HEP BİRLİKTE ÇÖZDÜK

Cumhur İttifakı AK Parti Başiskele Belediye Başkanı Adayı Yasin Özlü ise yaptığı konuşmada, Kullar bölgesinin imar sorununun her gittiği ortamda karşısına çıktığını ifade ederek, “Burada yaptığım ev toplantılarında çok net olarak bu sorunu gördük. Vatandaşlarımız da sizler de bu sorunun çözülmesi konusunda dik bir duruş sergilediniz. Bazen bize bu yüzden kızdınız. Ama bu sorunu bizim çözeceğimize de inandınız. Çok şükür uzun uğraşlar sonucunda bu sorunu hep birlikte çözüme kavuşturduk.” diye konuştu.

“Önümüzdeki dönemde Başiskele’de modern bir şekilde değişim ve dönüşümün en fazla yaşanacağı yer Kullar Bölgesi olacak.” diyen Özlü, vatandaşlardan bir ricada bulunarak, “Burayı hep birlikte koruyarak geliştirebilmemiz için, kültürümüzü, mahallemizi, komşuluk ilişkilerimizi, dostluğumuzu muhafaza ederek gelişimimizi sağlamamız için sizlerin de bize yardımcı olması gerekiyor.” dedi.

FİKRİ IŞIK: “İMAR SORUNUMUZ MARMARA DEPREMİ’NE DAYANIYORDU”

Son olarak vatandaşlara seslenen Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık da, Kullar’ın imar sorununu çözdükleri için çok memnun olduklarını ifade ederek Yasin Özlü için destek istedi.

Kullar’ın 2002’den beri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye Kocaeli’de en çok destek veren bölge olduğunu hatırlatan Fikri Işık, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nden sonra başlayan bölgede yaşanan imar sorununa değindi.

İmar sorunun bu zamana kadar çözülememesinin iletişimsizlikten kaynaklanan bir problem olduğunu ifade eden Fikri Işık, “Problemi öğrenmek ve çözmek adına bizzat kendim buraya geldim. Geçen yaz burada vatandaşlarla yaptığımız sohbet sırasında konuyu iyice anlayarak öğrendim. Durumu İbrahim Karaosmanoğlu’na ilettim ve bu durumu bizim çözmemiz gerektiğini söyledim.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“O zaman bu işi çözmeliyiz noktasında olmamızın belki en önemli sebebi şu: Burada arkadaşlarımızın iyi niyetini ve samimiyetini çok net gördük. Bu işi istismar etmek isteyenlere arkadaşlarımız hiç fırsat vermedi. Yani bizim derdimiz bu sorunun çözülmesiydi. Bu aslında bizim yükümüzü biraz ağırlaştırdı. Eğer bu işi siyasi istismar noktasına çekmek isteyenler, zemin bulmuş olsalardı, ‘Ya zaten bunlar felan derler’ o yüzden bizim işimiz daha zorlaşırdı. Ama arkadaşlarımızın son derece dengeli, mantıklı ve kabul edilebilir taleplerini ortaya koymaları ve olayı geçmişiyle birlikte bütün detayı ile değerlendirdiğimizde Kullar’a geçmişte yapılan planların devam etmesi Büyükşehir açısından doğru olabilir. Ama Kullar’da geçmişte yapılan planlar, 1999 Marmara Depremi’nden sonra yapılmış. Bu yüzden iki belde arasında bir dengesizlik oluşmuş. Ama bunu İbrahim Bey’in talimatıyla arkadaşlar çalışma yaptı ve bu son Mart ayı Meclisi’nde bu sorunu çözdük. Allah hayırlı etsin.”

“YASİN ÖZLÜ KARDEŞİMİZE GÜVENİYORUM”

Her şeyin olduğu gibi her görevin de bir sonu olduğunu söyleyen Fikri Işık, “Yasin Özlü kardeşimiz de başkanlığa aday. İnşallah sizin desteğinizle belediye başkanlığına seçilecek. Ama Yasin’in de görevinin de bir sonu olacak. Önemli olan yapılan işin sonunda hayırla, iyilikle güzellikle anılmaktır. Başiskele Belediye Başkan Adayımız Yasin Özlü kardeşimiz benim için özel birisidir. Beraber çalışmış olmanın verdiği bir hukukumuz var. O açıdan da kendisine çok güveniyorum.” dedi.

“KURDUKLARI İTTİFAKI AÇIKLAMAKTAN KORKUYORLAR”

Bu seçim sürecinde kimin kimler ile kol kola yürüdüğüne dikkat edilmesi Fikri Işık, “Anadolu’da çok güzel bir söz vardır. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim denir. Bakın Kemal Kılıçdaroğlu ne diyor? AK Parti’ye oy vermeyin de kime oy verirseniz verin diyor. Komünist Partisi’ne de verebilirsiniz, Saadet Partisi’nde de verebilirsiniz. Ama Ak Parti’ye oy vermeyin diyor. Kimin kimle kol kola gezdiğini sizler iyi biliyorsunuz. CHP ve HDP Başiskele’yi çok sevdiği için mi buradan aday çıkarmadı? Tek dertleri var AK Parti’ye kaybettirmek. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. Kimin kiminle yürüdüğüne iyice bakınız. Biz MHP ile arkadaşlık ediyor, Cumhur İttifakı’nda beraber kol kola omuz omuza yürüyoruz. Biz arkadaşımızı söylemekten imtina etmiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Sayın Devlet Bahçeli çok net konuşuyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da çıkıyor çok net konuşuyor. Bizim Cumhur İttifakımız açık ve şeffaf. Ama onlar milletten korkuyorlar yaptıkları ittifaktan. Utanıyorsanız neden ittifak yapıyorsunuz? Ama bizim milletimiz her şeyin farkında. Başiskeleliler her şeyin farkında” dedi.

Ekonomide bazı sıkıntıların farkında olduklarını da ifade eden Fikri Işık, “Emin olun ki, yine bu ekonomik sıkıntıları aşacak olan da AK Parti iktidarıdır ve Cumhur İttifakı’dır.” diye konuştu.